Skip to main content

Öğrenci

Yerleşkelere Dönüş Rehberi

Bu Rehberin amacı, İstanbul Kültür Üniversitesi'nde aşamalı olarak yerleşkelere dönüşü planlarken COVID-19 enfeksiyonu riskini en aza indirmeye yardımcı olacak talimatlar, politikalar ve yönergeleri kamuoyu ile paylaşmaktır.

Sevgili Öğrencilerimiz,

İstanbul Kültür Üniversitesi olarak kısa vadede yaz öğretimi kalitesine, orta vadede ise güz dönemi senaryolarına odaklandığımız bugünlerde, aldığımız her kararın merkezinde siz sevgili öğrencilerimiz varsınız.

Farklı senaryolar dahilinde çalışmalarını sürdürdüğümüz ve planlamalarını yaptığımız 2020-2021 akademik yılı bir anlamda pandeminin yan etkilerini yönettiğimiz bir dönem olacak. Hepimizin temennisi, ikinci bir dalga olmadan güvenli ve sağlıklı koşullarda kampüslerimizde buluşmak. 2020-2021 yılı önlemlerin yılı olacak ve bu noktada gelecek planımız net: Sağlık ve güvenlikte önlem, eğitim hizmetinde sürdürülebilirlik. Koşullar elverdiği ölçüde üniversite yaşamının sosyal, kültürel tüm unsurlarını, eğitimi pekiştirecek ve öğrenmeyi kolaylaştıracak tüm imkanlarımızı öğrencilerimize sunmaya devam edeceğiz. Süreçte alınan her karar, yapılacak her uygulama sağlık ve güvenlik merkezli olacaktır. Hiçbir öğrencimizin eğitim sürecinin aksatılmaması ise temel hedefimizdir. Akademik, idari kadromuz ve teknolojik olanaklarımızla mevcut tüm senaryoların değerlendirildiği bu aşamada sizlerden gelecek görüş ve önerilere de her zaman açık olduğumuzu paylaşmak isteriz.

Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle.

Öğrenci Randevu Formu

Sevgili Öğrencimiz,

Tüm idari birimlerimiz Ataköy Yerleşkemizde 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermekte olup, yerleşkemize giriş HES Kodu ile yapılmaktadır. Ziyaretiniz öncesinde aşağıdaki formu doldurarak randevu talebi oluşturmanız gerekmektedir. 

Haberler ve Duyurular

Yerleşkelere dönüş sürecinde üniversitemizin tüm duyuru ve haberlerine bu alandan erişebilirsiniz.

aşı randevusu
Akademisyenler ve Üniversite Personeli Aşı Grubuna Alındı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde aşılamada öncelikli gruplar arasına üniversite akademik ve idari ka
“Çalışan Deneyimi - Farkındalık Oturumları” Başladı
İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Zorlu’nun yönetimind
“İnsan Kaynakları Etkileşim Oturumları”
İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı, ikinci çalışmasını “İnsan Kaynakları Etkileşim Oturumları” başlığıyla 9 Nisan 2021
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı – XXXVII
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr.

İKÜ'de Dijital Eğitim

İstanbul Kültür Üniversitesi teknolojinin bütün olanaklarından yararlanarak dijital eğitim altyapısını oluşturmuş ve bu yönde önde gelen eğitim kurumlarından biri olma başarısını göstermiştir. 2011 yılından bu yana CATs sistemi ile eğitim etkinliklerine zaman ve mekândan bağımsız erişim olanağı sunan İstanbul Kültür Üniversitesi, Yeni Koronavirüs (COVID-19) hastalığına karşı alınan tedbirler kapsamında geçilen Dijital Eğitim Uygulaması ile tüm yeteneklerini öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sunuyor. 

İKÜ DİJİTAL EĞİTİM PLATFORMU - CATS

CATS (Computer Aided Training & Educational Services) ders yönetim sistemi, Uluslararası üniversitelerce geliştirilen Sakai LMS yazılımının İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen uyarlamasıdır.

CATS Nedir?

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarda İKÜ-CATS (Eğitim ve İşbirliği Yönetimi Sistemi) 2011 yılından beri kullanılmaktadır. CATS bir öğrenim yönetim sistemidir ve birçok araç içermektedir. Bu araçlar; İçerik Yönetimi, İş Birliği ve Ölçme Değerlendirme şeklinde üç ana başlık altında gruplandırılabilir.

CATS Yardım Videosu

ÖDEVLER

Ödevler öğrencilere duyurulur ve öğrenciler CATS üzerinden ödev yükleyebilirler.

DİJİTAL EĞİTİM

Öğrenciler eş zamanlı dijital eğitim kayıtlarına erişebilirler.

CATS'e GİT
DUYURULAR

Eğitmenler seçilen veya tüm öğrencilere ileti gönderebilir.

DERS MATERYALLERİ

Eğitmenlerin girdiği Sunum, PDF, resim gibi tüm ödev, kısa sınav ve sınav notları öğrencilerle paylaşılır.

CATS YARDIM

Psikolojik Danışmanlık Sanal Bankosu

Yeni normal çalışmaları kapsamında gelecekten, okula dönebilmekten, yeniden başlayabilmekten konuştuğumuz bu günlerde desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız İstanbul Kültür Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Merkezi yanınızda. Siz de bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız; CATs sistemimiz üzerinden hizmet veren "Psikolojik Danışmanlık Sanal Bankosu"ndan randevunuzu alabilirsiniz.

Kütüphaneye Dönüş

İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen kuralları göz önünde bulundurarak öğrencilerimiz için hazırlanmaktadır.