Skip to main content
Temizlik Personeli Eğitimi
COVID-19 ile mücadele kapsamında; Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından temizlik personellerimize yönelik "COVID-19", "Kimyasal Tanımı", "Renk Kodu", "Sıfır Atık Yönetimi" ve "Geri Dönüşüm" eğitimleri verildi.
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in Kültür Gündemi ve Yeni Yıla İlişkin Mesajı
Pandeminin hali hazırdaki etkilerini yönetmeye çalıştığımız, normalleşmeyi yeniden tanımladığımız, ekonomi başlığında ciddi sınavlardan geçtiğimiz zor bir yılı geride bırakıyoruz. Belirsizliğin baskısı, umut etmeye ve güven duymaya ilişkin insani ihtiyaçlarımızı da her geçen gün biraz daha derinleştiriyor. 
Covid-19 Vaka Artışı Hakkında Duyuru
T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi, COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında, yetkili kamu idare ve kurumlarının üst ölçekli düzenleyici işlemlerine uygun olarak, alınan tedbirleri uygulamaya ve bu yönde ortaya çıkan gelişmeleri takip etmeye; ihtiyaç halinde ek önlemler almaya devam etmektedir.
2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Hk.
Üniversitemizde 2021-2022 Akademik Yılında Eğitim-Öğretime, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı kararı ile yüz yüze başlanacak ve Eğitim-Öğretime yönelik planlamalar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın kararları doğrultusunda yapılacaktır.
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Genel Değerlendirme Eğitimi

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, 02 Ekim 2021 Cumartesi günü Ataköy yerleşkesi ZA-01 amfisinde tüm yerleşkelerde görevli temizlik personellerinin katılımıyla; “Ekip Çalışması ve İletişim Becerileri”, “Kişisel Bakım ve Hijyen”, “COVID-19 Pandemisi”, “Temizlik ve Dezenfekte Uygulamaları” konularında genel değerlendirme eğitimi gerçekleştirildi. 
 

Mütevelli Heyet Başkanımız Sn. Dr. Bahar Akıngüç Günver'in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı XLIII
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı.
İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ COVID-19 TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE YERLEŞKELERE GİRİŞ KURALLARI
Covid 19 ile mücadele kapsamında yerleşkelerimize girişler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “İşyerlerinde Koronavirüse (COVID-19) Karşı Alınması Gereken Önlemler” dokümanı, YÖK’ün Rehber İlkeleri ile İçişleri Bakanlığının PCR Genelgesine göre belirlenen kurallar çerçevesinde yapılmaktadır. 
İKÜ Yerleşkeleri ve Yurtlarında Dezenfeksiyon İşlemleri Hk.
COVID-19 sonrası Yerleşkelerimize ve Yurtlarımıza geri dönüşte alınan  tedbirler kapsamında Kız Yurdu ve Erkek Yurdu 17.09.2021 Cuma;  Ataköy, Şirinevler, Basın Ekspres ve İncirli yerleşkelerimizde ise 18.09.2021 Cumartesi günü fiziki çalışmaya başlayan akademik/idari personel ofisleri, ortak kullanım alanları, sınıflar, amfiler ve laboratuvarlar  virüslere karşı ULV sistemi ile dezenfekte edilecektir. 
Küresel Salgında Eğitim ve Öğretim Süreçleri İle Sağlıklı Kampüs Uygulamaları Hakkında Rektörlük Duyurusu
Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında üniversite kampüslerinde uygulanacak önlemlere ilişkin YÖK ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) iş birliğiyle "Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu" hazırlanmış;
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı - XLII
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, COVID-19 ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı.
Subscribe to Koronavirüs