Skip to main content
İKÜ Yerleşkeleri Ziyaret Randevu Formu
Ziyaretiniz öncesinde https://backto.iku.edu.tr/tr/form/ogrenci-randevuadresinden randevu talebi oluşturmanız gerekmektedir.  
2020 -2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Hakkında Duyuru
İstanbul Kültür Üniversitesi Senatosu, 21.01.2021 tarihli toplantısında 2020-21 Bahar Yarıyılı Egitim Ögretim Süreçlerini çok yönlü bir şekilde değerlendirmiş ve bölümlerimizin eğitim-öğretiminde farklı uygulamalar yapabilmeleri konusunda karar almıştır.
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver ile Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel'den Yeni Yıl Mesajı
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver ile Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, yeni yıla girerken öğrencilere yönelik mesaj yayınladılar.
“Üniversitelerde Hibrit Eğitim Dönemi: Öğrencilerin Kaygısı ve Stresi Azalıyor”
Yüz yüze ve online eğitim modellerinin birlikte uygulandığı ‘hibrit-karma eğitim’ üniversitelerde uygulanmaya başladı. Yeni modelin öğrenciler üzerindeki etkisi hakkında konuşan İKÜ Yabancı Diller Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Sinan Bataklar, “Karma model, öğrencilerin motivasyonunu oldukça arttırdı. Sınırlı imkânlarla da olsa kampüse gelmek onları mutlu etti. Derslerin kayıt altına alınması ise kaygıyı ve stresi azaltıyor” dedi. 
İstanbul Kültür Üniversitesi Hibrit Eğitim Modeli Test Yayını 
İstanbul Kültür Üniversitesi Hibrit Eğitim Modeli test yayını, 13 Ekim Salı günü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer'in anlatımıyla gerçekleştirildi.
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı - XXIV
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı.
İstanbul Kültür Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Oryantasyonu
Yeni akademik yıl açılışını gerçekleştiren İstanbul Kültür Üniversitesi, bu yıl üniversiteye başlayan öğrencileri için koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze oryantasyon programı gerçekleştirdi.
İstanbul Kültür Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni
İstanbul Kültür Üniversitesi, 2020-2021 Akademik Yıl açılışını koronavirüs önlemleri kapsamında düzenlenen törenle gerçekleştirdi. 
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in 61. Yıl Mesajı
Kültür Ailesinin Değerli Üyeleri,  Bundan tam bir yıl önce Kültür Koleji’nin 60’ıncı kuruluş yıldönümünü karşılamanın heyecanı içindeydik. 26 Eylül 2020 için pek çok planımız vardı. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Lale Akıngüç’ün liderliğinde Kültürün Kültürüne yakışır, bütün yıla yayılacak; sanat, bilim, eğitimle iç içe, dolu dolu bir program hazırlamıştık. Özetle ajandamıza 26 Eylül 2020’yi bundan tam bir yıl önce yazdık.
2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Hakkında Duyuru
İstanbul Kültür Üniversitesi Senatosu, 2020-21 Güz Yarıyılı Egitim Ögretim Süreçlerini çok yönlü bir şekilde değerlendirmiştir. 
Subscribe to Uzaktan Eğitim